Så har han sagt
den kommunalpolitiske Sverigedemokratens nazistiske vännen
När man vet vad nazister står för så är det ju inte direkt förvånande och när man vet vad Sverigedemokraterna står för så är det heller inte konstigt att en sådan har en nazistisk vän. Kaka söker maka, brukar man ju säga.
De är ju uppenbarligen mer än vänner. Tillsammans har de ju planerat ett vansinnesdåd. Sverigedemokraten kan inte ha varit ovetande om nazistens planer. Han har varit ytterst medhjälplig.
När han nu har uppmanats att lämna sina kommunalpolitiska uppdrag är det ju bara för att partiet försöker upprätthålla sin ”rumsrena” fasad, så att den nazistiska ideologin kan döljas för allmänheten.
”Att mannen har ett långt brottsregister och har nazistiska kopplingar gör att utredningen är bred.” / GT
”Han har sagt att han skulle kunna bli större än Breivik om han ville.” / AB
Sveriges Breivik stoppad i tid
Wikipedia: Terrorattentaten i Norge 2011
Pingback: Uteslöts ur facket | eaqhan
Pingback: Förbjudna sanningar | eaqhan
Pingback: Allt fler skjuter sig själva i foten | eaqhan
Pingback: Önskedrömmen | eaqhan
Pingback: Håll Sverige rent | eaqhan
Pingback: Vart är Sverige på väg? | eaqhan
”Jag skulle kunna bli större än Breivik”….
Vilken korkskalle! Så för honom är det uppenbarligen bättre att vara hatad och avskydd för att man gör något avskyvärt, än att inte synas alls. Undrar om det inte är just så som särskilt de yngre sd-arna tänker många gånger? Svansen.
Kao
GillaGilla
Tänker? Är det inte bara simpla reflexer? 😉
Kram!
/Skvitt
GillaGilla
Förmodligen.
GillaGillad av 1 person