åt helvete
i det illegala landet Israel
Jag tycker Sven beskriver läget ganska bra. Läs här.
Men det är ju klart, ska man bedriva en zionistisk folkmordspolitik kan man inte bedriva halvmesyrer. Han har ju lärt sig av Hitlers nazistiska dito.
i det illegala landet Israel
Jag tycker Sven beskriver läget ganska bra. Läs här.
Men det är ju klart, ska man bedriva en zionistisk folkmordspolitik kan man inte bedriva halvmesyrer. Han har ju lärt sig av Hitlers nazistiska dito.
Barntillåtet!
Walks Stories and Nature
Små reflektioner om livet som jag lever det!
Photography & Digital Art
Ja, en bild och några ord eller så.
Un oeil sur la vie française...
Bara ännu en politiskt korrekt bloggjävel.
Djur och natur i Stockholm / Nature and animals in Stockholm
En foto blogg...
VETENSKAPLIGA PARTIET – FRED, MOD, MEDKÄNSLA OCH RATIONALITET - FÖRMODLIGEN DET ALLRA BÄSTA FÖR FRAMTIDENS GENERATIONER
annicaaktiv
Färdiga åsikter - helt gratis
shit happens
Hur och varför jag inspirerades till att tillverka inredningsdetaljer från en svunnen tid...
Jag tål knappt se en bild på karln ens.
Men nu ser jag att du genom fotolaborationer har fått fram hans alter ego…..
Kram//Kao
GillaGilla
Jajjemensen, han står för värmen i det eviga Gehenna. Han är biträdande chef där. Den andre är Adolf Hitler. Hin Håle är detroniserad.
Kram!
/Skvitt
GillaGilla
Netanjahu ser ut att vara en mycket obehaglig person. Han är fullständigt iskall.
Kao
GillaGilla
Heil, Netanjahu!
Säger dom inte så i Israel?
/Skvitt
GillaGilla
Inte tusan vet jag vad man säger där :(! Men jag vet att de har en proteströrelse i landet. Mot bl.a bosättningarna. Men denna visar man aldrig i svensk press.
Propaganda genom tystnad.
Kao
GillaGilla
Jo, jag vet att det finns kritiker, men inte så många.
/Skvitt
GillaGilla
Nä, men det är en ihärdig grupp! Man kan ju bara hoppas på att även andra i det där jäkla landet vaknar till och ansluter sej.
——
Senast idag läste jag nånstans att Israels regering vill göra det straffbart att kritisera deras politik. Det eviga tjatet om judehat, trots att det inte alls behöver handla om det.. Men de själva får göra precis vad de vill, enligt dem själva. Den gamla 70-åriga skulden som israelerna kräver att alla andra människor på jorden ska begripa. Visst var judeutrotningen fruktansvärd, men sånt pågår dagligen runt om i världen med andra folkgrupperingar. Men dessa människor kanske inte är värda sån uppmärksamhet som just judarnas öde? Eller vad?
Dessutom bidrar de ju själva till dagligt förtryck och långsamt mord på palestinierna.
Helt sanslöst!
// Kao
GillaGilla
Helt riktigt.
De utnyttjar en 70 år gammal händelse in absurdum i rent politiskt syfte. Åh. så synd det är om juden till och med 70 år senare.
När hörde man en rom beklaga sig för rom-utrotningen?
Kram!
/Skvitt
GillaGilla
Det hör man aldrig. Inte heller DHR (De handikappades Riksförbund) har fått komma till tals om de vidrigheter de utsattes för. Inte heller alla de kommunister och homosexuella som mördades i lägren…..
Kao
GillaGilla
Visst, jag borde ju ha nämnt dem också. Bra att du fyllde i luckan.
Kram!
/Skvitt
GillaGillad av 1 person
Jag vill dock absolut inte kalla det som hände i förintelselägren för ”en händelse”, som du gör. Det var ju makalöst vidrigt!
Kram // kao
GillaGilla
Ja, en vidrig händelse. ( 😦 )
Kram!
/Skvitt
GillaGilla